Wyszukiwanie
Cena od
Cena do
Ilość sypialni
Typ
Status
Specyfikacje
Lokalizacja
Numer ref.
Opis
Ostatnie wpisy Kliknij tutaj

Malaga

Málaga – Historia i Tradycja

To antyczne miasto portowe, będące stolicą tętniącej życiem prowincji Málaga i regionu Costa del Sol, jest szóstym co do wielkości miastem w całej Hiszpanii. Będący przystanią dla wielu dużych statków wycieczkowych port, został założony w VIII wieku przed naszą erą przez fenickich kupców. Za nimi, w III wieku przed naszą erą, przybyli tu Grecy, Kartagińczycy i Rzymianie. Pozostałości rządów mauretańskich, które miały miejsce od VIII wieku do roku 1487, są szczególnie widoczne w starszej części architektury miasta, podczas gdy zabudowa pochodząca z XVI, XVIII i XIX wieku, odzwierciedla odpowiednie nurty w sztuce, jak renesans, barok i styl neoklasyczny.

Pod względem geograficznym, Málaga zdominowana jest przez wzgórze Gibralfaro, na którym w XI wieku wzniesiono Alcazaba, obronny mauretański pałac. Kierując się nico dalej w górę, na szczycie wzgórza znajduje się XIV-wieczny zamek z przepiękną panoramą na miasto i zatokę.

Podnóże wzgórza Gibralfaro, gdzie rzymski amfiteatr spotyka się z centrum miasta, stanowi punkt spotkania przeszłości z teraźniejszością. Po przejściu na drugą stronę ulicy, wchodzi się do starego miasta; nie brak tu wspaniałych labiryntów uliczek i placów, alei i deptaków handlowych otoczonych szykownymi budynkami. Zwieńczeniem tej części miasta jest katedra, zbudowana w stylach gotyckim, barokowym i renesansowym oraz Muzeum Picassa, będące domem dla dzieł najsłynniejszego artysty Málagi.

To właśnie przy tych wąskich, wyłączonych z ruchu samochodowego uliczkach, znajdują się takie lokalne skarby, jak ‘El Pimpi’, znana kawiarnia i bar tapas. Pomiędzy centrum miasta a portem położony jest stylowy bulwar, po obu stronach otoczony zadrzewioną promenadą. To właśnie w tym miejscu okazałe budynki przeplatają się z zielenią ogrodów botanicznych, terenem, który stopniowo ustępuje miejsca plażom I przedmieściom ‘La Malagueta’.

Pełna handlowych, kulturowych, historycznych i prawdziwie Andaluzyjskich miejsc oraz piaszczystych plaż, Malaga jest przede wszystkim tętniącym życiem miastem, pełnym południowoeuropejskiej witalności. Odwiedź je raz, a na pewno będziesz chciał tu wrócić.

Prawa autorskie: Costas & Casas

Costas & Casas oferuje nieruchomości przeznaczone na sprzedaż i do wynajęcia na terenie Marbelli, Benahavis, Estepony, Mijas, Puerto Banus, Nueva Andalucia, luksusowe zabudowy "Sierra Blanca" oraz "La Zagaleta", w San Pedro, przy Golden Mile oraz Nowej Golden Mile, lecz także we wschodniej części Marbelli (Los Monteros, Bahia de Marbella, El Rosario, Elviria, Hacienda Las Chapas, Cabopino,...)
Quality preview